Tango/Argentina

TRADICIJA:

Tango (Argentina ir Urugvajus). 2009 m. įtrauktas į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Argentinos ir Urugvajaus tango tradiciją, dabar žinomą visame pasaulyje, išplėtojo miestų žemesnės klasės Buenos Airėse ir Montevidėjuje, La Platos įlankoje. Šiame imigrantų iš Europos, Afrikos vergų palikuonių ir vietinių regiono gyventojų, žinomų kaip criollos (kreolai), mišinyje susiliejo įvairiausi papročiai, tikėjimai ir ritualai, kurie pavirto į savitą kultūrinį tapatumą. Dabar šią bendruomenę sudaro muzikantai, profesionalūs šokėjai ir mėgėjai, choreografai, kompozitoriai, dainų autoriai, meno mokytojai ir nacionaliniai gyvieji lobiai, kurie įkūnija tango kultūrą. Tango taip pat įtraukiamas į Argentinos ir Urugvajaus nacionalinio paveldo šventes, taip atspindint plačiai paplitusį šios populiarios miesto muzikos pripažinimą.

TRADICIJĄ PRISTATYS:

„The Cachivache Quintet“ (Argentina)

 „The Cachivache Quintet“ šiuo metu yra viena populiariausių tango grupių, plačiai pripažinta pasaulio muzikos scenoje. Grupei, kartais vadinamai tango pankais, būdingas neabejotinai kūrybingas, originalus ir labai „šokiškas“ stilius. Grupė yra aktyviai įsitraukusi į Buenos Airių tango šokėjų bendruomenę, kiekvieną pirmadienį rengia šokių vakarus – milongas. Juose grupė groja, o muzikantai didžėjauja. Grupė taip pat vertinama už muzikavimo seminarus.

Šokėjai Majo Martirena (Urugvajus) ir Rodrigo Fonti (Argentina)

Majo Martirena pradėjo šokti tango būdama 16 metų savo gimtajame Urugvajuje. Kartu su trupe „DNI Tango“ surengė daugybę pasirodymų labiausiai pripažintuose Argentinos teatruose ir milongose. Pastaruosius metus ji veda šokių pamokas ir šoka daugelyje festivalių visame pasaulyje su Rodrigo Fonti. R. Fonti – energingas, kūrybingas, linksmas ir aistringas tango šokėjas, gimęs pietų Argentinoje. Nuolat tyrinėdamas judesio meną unikalioje tango kalboje jis rado tvirtą tradicinio ir šiuolaikinio tango derinį. Pora nuolat tiria vaidmenis ir tai, kaip juos įgyvendinti. Ieško šokio, kurį skatina nuoširdumas ir gaivumas, aktyvus buvimas kiekvieną akimirką.

TDJ Vito Venturino (Argentina)

Roko ir džiazo muzikos gitaristas ir bosistas. Susižavėjo tango naujajame tūkstantmetyje, grupę įkūrė 2008 m. Muzikantas, didžėjus ir šokėjas.

 

: 2019 07 11 | : 19:00 val