Dnipro regiono kazokų dainos (Ukraina)

TRADICIJA:

DNIPRO REGIONO KAZOKŲ DAINOS. 2016 m. įtrauktos į Nematerialaus kultūros paveldo, kuriam reikalinga neatidėliotina apsauga, sąrašą

Kazokų dainas dainuoja Dnipro regiono bendruomenės, jose pasakojama apie karo tragedijas ir asmeninius kazokų karių santykius. Šios dainos dainuojamos dviem grupėmis: pirmasis dainininkas žino visų dainų žodžius, po to prisijungia antrasis (aukštesniu balsu), po jų seka likusioji grupė (vidutiniais ir žemais balsais). Jei grupėje nėra dainininkų vyrų, moterys imituoja juos pažemindamos balsus. Tai tradicija, kuri perduodama šeimose, kuriose jaunesni nariai mokosi iš labiau patyrusių, bet jos tęstinumas dabar pakibęs ant plauko dėl senėjančių tradicijos perteikėjų ir kitų žinių šaltinių, iš kurių galėtų mokytis naujosios kartos, retumo.

TRADICIJĄ PRISTATĖ:

Folkloro ansamblis „Volodar” (Ukraina, Kijevas), vad. Marharyta Skazhenyk

 

„Volodar“ – folkloro ansamblis iš Kijevo, dainuojantis autentiškas liaudies dainas, pristatantis senovės liaudies apeigas. 1993 m. jį įkūrė Iryna Klymenko, įgyvendindama tradicinių kaimo dainų rekonstrukcijos projektą, kurį Ukrainoje pradėjo Kijevo folkloro ansamblis „Drevo“. Ansamblio meno vadovė Marharyta Skazhenyk yra etnomuzikologė, dailės kritikos kandidatė, Ukrainos P. I. Čaikovskio nacionalinės muzikos akademijos Kijeve muzikos etnografijos mokslinių tyrimų laboratorijos mokslinė bendradarbė (nuo 2003 m.). Ansamblio nariai yra nusipelnę etnomuzikologai-mokslininkai, liaudies muzikos mokytojai, studentai folklorininkai. Ansamblio repertuarą sudaro dainos ir kalendorinių švenčių apeigos, užrašytos pačių dalyvių per daugybę folklorinių ekspedicijų į Pripetę-Polesę (Ukrainos ir Baltarusijos pasienį), Vidurio Dnipro regioną (Čerkasų regiono dešinįjį ir kairįjį krantą, Kijevo regiono pietinę dalį), Rytų Voluinę (Žytomyro regioną), Poltavos, Černigovo, Dnipro, Palenkės ir kitų regionų vietos tradicijos.

Presented by

: 2019 07 11 | : 19:00 val