Kalbelija: Radžastano liaudies dainos ir šokiai (Indija)

TRADICIJA:

KALBELIJA: RADŽASTANO LIAUDIES DAINOS IR ŠOKIAI. 2010 m. įtraukti į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą

Dainos ir šokiai yra tradicinio Kalbelijos bendruomenės gyvenimo būdo išraiška. Kadaise buvę profesionaliais gyvačių kerėtojais, šiandien Kalbelijos atstovai prisimena savo buvusią profesiją muzikoje ir šokiuose; šis menas vystosi naujoviškai ir kūrybiškai. Kalbelijos genties dainos skleidžia mitologines žinias per istorijas, o specialūs tradiciniai šokiai atliekami per spalvų šventę Holi. Dainos taip pat demonstruoja Kalbelijos genties poetinę raišką; beje, yra žinoma, kad jie kuria dainų žodžius spontaniškai ir improvizuoja pasirodymų metu. Perduodamos iš kartos į kartą, dainos ir šokiai sudaro žodinės tradicijos dalį, kuriai nėra jokių tekstų ar vadovėlių. Kalbelijos bendruomenė didžiuojasi savo dainomis ir šokiais; tai yra ryškus jų tapatumo ženklas, nors šiais laikais nyksta jų tradicinis keliautojų gyvenimo būdas ir silpnėja vaidmuo kaimo bendruomenėje. Bendruomenė labai stengiasi atgaivinti savo kultūros paveldą ir pritaikyti jį prie besikeičiančių socialinių ir ekonominių sąlygų.

TRADICIJĄ PRISTATĖ:

„Sabrang” (Delis, Indija), vad. Durgeshas Kanwalas

 Muzikos ir šokių grupė „Sabrang“, kurią įkūrė Durgeshas Kanwalas (Durgesh Kanwal), savo pasirodymuose atskleidžia Radžastano šokio grožį, energiją ir dvasią, kartu išlaikydama šios nuostabios meno formos sudėtingumą ir niuansus. Dėl savo unikalios sudėties (grupę sudaro gerai parengti ir patyrę profesionalūs įvairių sričių atlikėjai) „Sabrang“ pristato platų meno formų spektrą, apimantį liaudies, tradicinį ir klasikinį šokį bei muziką. Grupė užburia publiką savo pasirodymu, kuriame persipina kalbelijos, gumaro, bharatnatjamo ir katako šokiai, taip pat savo mušamaisiais instrumentais (Taal Vadya Kachehri). Grupės nariai: šokėjos Amrita Shivakumar ir Shreyasi Gopinath, perkusininkai ir tablos muzikantai Durgeshas Kanwalas ir Neerajas Kumaras, vokalistas ir muzikantas Shriyansh Mani.

 

: 2019 07 11 | : 19.00 val