Tango/Argentina

TRADICIJA:

TANGO. 2009 m. įtrauktas į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą

Argentinos ir Urugvajaus tango tradiciją, dabar žinomą visame pasaulyje, išplėtojo Buenos Airių ir Montevidėjaus, esančių La Platos įlankoje, žemesniųjų klasių gyventojai. Šiame imigrantų iš Europos, Afrikos vergų palikuonių ir vietinių regiono gyventojų, žinomų kaip criollos (kreolai), mišinyje susiliejo įvairiausi papročiai, tikėjimai ir ritualai, kurie pavirto į savitą kultūrinį tapatumą. Dabar šią bendruomenę sudaro muzikantai, profesionalūs šokėjai ir mėgėjai, choreografai, kompozitoriai, dainų autoriai, meno mokytojai ir nacionaliniai gyvieji lobiai, kurie įkūnija tango kultūrą. Tango taip pat tapo  Argentinos ir Urugvajaus nacionalinio paveldo švenčių dalimi, ir tai liudija plačiai paplitusį šios populiarios miesto muzikos pripažinimą.

TRADICIJĄ PRISTATĖ:

„The Cachivache Quintet“ (Argentina)

„El Cachivache“ kvintetas šiuo metu yra viena populiariausių tango grupių, plačiai pripažinta pasaulio muzikos scenoje. Grupei, kartais vadinamai tango pankais, būdingas neabejotinai kūrybingas, originalus ir labai „šokdinantis“ stilius. Grupė aktyviai dalyvauja Buenos Airių tango šokėjų bendruomenėje ir kiekvieną pirmadienį rengia šokių vakarus – milongas.

Šokėjai Majo Martirena (Urugvajus) ir Rodrigo Fonti (Argentina)

Majo Martirena pradėjo šokti tango šešiolikos metų savo gimtajame Urugvajuje. Pastaraisiais metais ji veda šokių pamokas ir šoka daugelyje festivalių visame pasaulyje su Rodrigo Fonti. R. Fonti – energingas, kūrybingas, linksmas ir aistringas tango šokėjas, gimęs pietų Argentinoje. Pora nuolat apsvarsto savo vaidmenis ir tai, kaip juos išreikšti. Šokdami jie ieško naujovių, siekia būti nuoširdūs ir išgyventi kiekvieną akimirką.

TDJ Vito Venturino (Argentina)

Roko ir džiazo muzikos gitaristas ir bosistas. Tango susižavėjo šiame tūkstantmetyje, grupę įkūrė 2008 m. Muzikantas, didžėjus ir šokėjas.

: 2019 07 11 | : 19:00 val