Azerbaidžano mugamas

Azerbaidžano mugamas

„ARAZ“, vad. Konul Mammadli (Baku). Grupės „Araz“ vadovė, jauna dainininkė Konul Mammadli, yra pelniusi ne vieną apdovanojimą už sėkmingus ir kokybiškus pasirodymus įvairiuose konkursuose. Su dainininke drauge muzikuoja jauni muzikantai Adalat Behbudov (taras) ir Parviz Farhadov (kemanča) yra Respublikinio mugamo konkurso ir VII Tarptautinio festivalio „Eurazijos balsai“ nugalėtojai. Trejetas profesionalių muzikantų į grupę „Araz“ susibūrė Baku mieste, pavadinimui pasirinko upės vardą ir puoselėja mugamo atlikimo meną.

Muzikantų trio „Araz“ iš Baku festivalio žiūrovams pristatys Azerbaidžano mugamo tradiciją, kuri į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įrašyta 2008 m. 

                                             

Azerbaidžano mugamas (Azerbaidžanas). 2008 m. įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Azerbaidžano mugamas yra tradicinės muzikos forma, pasižyminti improvizacija. Nors mugamas yra klasikinis ir akademinis menas, jis remiasi populiariomis bardų melodijomis, ritmais bei atlikimo technika ir yra atliekamas visoje šalyje. Šiais laikais atliekamas Azerbaidžano mugamas atspindi skirtingus Azerbaidžano istorijos laikotarpius ir jo ryšius su persais, armėnais, gruzinais ir kitomis tiurkų tautomis. Šis muzikos žanras turi bendrų savybių su irakiečių makamu, persų radifu ir turkų makamu. Šiame modaliniame žanre dainuoja vyras arba moteris pritariant muzikantams, kurie groja tradiciniais instrumentais, pavyzdžiui, taru (ilgakaklė liutnia), kemanča (keturstygis smuikas) ir dafu (didelis tambūrinas)