„ARANDANO COMPAÑIA FLAMENCA“, vad. Jazmin Centeno ir Andrius Masilionis (Sevilija). Grupė susikūrė 2015 m. siekdama sutelkti dėmesį į flamenko šaknis ieškodama naujų formų ir skambesio. Trupė gastroliavo įvairiose pasaulio dalyse, pavyzdžiui, Azijoje, Australijoje, Pietų Amerikoje ir Europoje. Pastaruosius metus Jazmin ir Andrius grojo ir propagavo flamenko meną Lietuvoje kartu su įvairiais patyrusiais ispanų menininkais. 2017 vasarą, „Lauksnų“ festivalio metu pasairodė su kvartetu: juos lydėjo nepaprasta dainininkė Alicia Acuña, besispecializuojanti šokio akompanavime, ir labai talentingas perkusininkas, muzikantas ir kompozitorius Antonio Montiel, kuris yra buvęs daugybės trupių narys ir festivalių dalyvis visame pasaulyje, ir kurio meninė veikla apima viską nuo flamenko iki džiazo bei kitų įvairių muzikos formų. Kartu jie pademonstravo šios ypatingai jaudinančios meno formos atsidavimą, aistrą ir intensyvumą, gyvą tradicinio flamenko pasirodymą, kuriame išgirdome gilų flamenko dainavimą („cante“), įdomų, virtuozišką flamenko grojimą gitara, dominuojantį ir sudėtingą flamenko perkusijos ritmą („cajon“) ir grožėjomės moters šokiu.
Flamenkas (Ispanija). 2010 m. įrašytas į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Flamenkas yra meninė išraiška, suliejanti dainas („cante“), šokius („baile“) ir grojimą („toque“). Pietų Ispanijoje esanti Andalūzija yra flamenko širdis, nors jis taip pat turi šaknų Mursijos bei Ekstremadūros regionuose. Flamenkas yra atliekamas per religines šventes, ritualus, bažnytines apeigas ir privačiose šventėse. Tai – daugelio bendruomenių ir grupių tapatybės ženklas, ypač romų etninės bendruomenės, kuri suvaidino svarbų vaidmenį flamenko vystymesi. Tradicija perduodama per dinastijas, šeimas, socialines grupes ir flamenko klubus. Visi jie atlieka svarbų vaidmenį jį išsaugant ir skleidžiant.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.