Taro, ilgakaklio styginio muzikos instrumento, atlikimo menas (Azerbaidžanas)
ADALAT BEHBUDOV (Baku). Atlikėjas baigė magistratūrą Azerbaidžano valstybinėje konservatorijoje, šiuo metu dėsto taro atlikimo meną Baku humanitariniame koledže. A. Behbudov su kitais atlikėjais inicijavo ir vykdė keletą išskirtinių projektų, juose demonstravo tradicinių muzikos instrumentų taro ir kemančos skambesio bei kitų tautų tradicinės muzikos ir netgi šių dienų pop muzikos sintezę. Atlikėją žavi lietuvių liaudies dainos, jų pagrindu sukurtas kompozicijas atliko šio festivalio metu.
Taro atlikimo meną demonstruos svečias iš Azerbaidžano Adalat Behbudov. Taro, ilgakaklio styginio muzikos instrumento, gamybos ir atlikimo meno tradicijos į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą įtrauktos 2012 m.
Taro, ilgakaklio styginio muzikos instrumento, atlikimo menas (Azerbaidžanas) 2012 m. įrašyta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.
Taras yra ilgakaklė gnaibomoji liutnia. Jis yra tradiciškai gaminamas ir juo grojama bendruomenėse visame Azerbaidžane. Daugelis laiko tarą svarbiausiu šalies muzikos instrumentu, juo grojama individualiai arba kartu su kitais instrumentais įvairiais tradicinės muzikos stiliais. Atlikėjai laiko instrumentą horizontaliai, priglaudę prie krūtinės, ir braukia per stygas plektru, pasitelkdami treles ir kitas technikas bei braukimo būdus, kad suteiktų muzikai spalvų. Grojimas taru yra svarbus vestuvėse ir įvairiuose visuomeniniuose renginiuose, šventėse ir viešuosiuose koncertuose. Muzikantai perduoda savo įgūdžius jaunimui ne tik savo bendruomenėse žodžiu ir juos demonstruodami, bet ir muzikos mokymo įstaigose. Taro meistravimas ir grojimas juo bei su šia tradicija susiję įgūdžiai vaidina svarbų vaidmenį formuojant kultūrinę azerbaidžaniečių tapatybę.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės.
Našumo slapukai
Šie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja.
Reklaminiai slapukai
Šie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą.